Jan Kraus
15 January 2008blog archive1 min read

Keynote, Macworld 2008

Warning: Blog Archive Content!
This entry is from very early days of my blogging adventure. It's a bit shallow, a little _cringeworthy_ and very outdated content.
I've decided to keep it here for sake of completeness, but please take it with a grain of salt!

Dopiero co zakończyło się keynote Steeva Jobsa na tegorocznym Macworld. Było wiele przewidywań na temat tego co nowego przedstawi Apple w tym roku. Tablet notebook, iPhone SDK, druga generacja iPhone, filmy w iTunes… Zobaczmy co w tym roku.

Na Macworld Steeve pokazał 4 rzeczy:

  1. zewnętrza stacja, 500GB lub 1TB przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych systemu za pomocą aplikacji Time Machine z MacOS X Leopard. Nazywa się Time Capsule i będzie kosztowa odpowiednio 299$ i 499$.
  2. nowe aplikacje w iPhone (mapy, webclips, homescreens, wysyłanie wiadomości jednocześnie do wielu odbiorców i teksty piosenek), także nowe aplikacje dla iPod Touch.
  3. filmy w iTunes - teraz możesz wypożyczać filmy w iTunes, także w jakości HD, możesz przesyłać je między AppleTv, iPhone, iPodem. Wszyscy najwięksi wydawcy są razem z Apple. Mirimax, Fox, WB, Disney, Paramount, Sony i inni. Filmy za 2,99$, 3.99$ i 4.99$ - w ofercie iTunes ponad 1000 filmów. Update do AppleTv to darmowy upgrade software.
  4. nowy ultraprzenośny MacBook Air - najcieńszy MacBook na świecie - 13,3’ cala, wyświetlacz LED, 5 godzin baterii, 1,3kg, 2GB ram … nie posiada napędu DVD ale za pomocą oprogramowania i WiFi możesz korzystać z napędów Twojego Maka albo PC. Ceny zaczynają się od 1799$
Macbook Air
Apple MacBook Air jest na prawdę cieńki :) Photo by Alejandro Olaguer (C)

Jeśli ktoś z was chce obejrzeć keynote, Techcrunch ma na swoich stronach prezentację.

Entry published on 15 January 2008 under #blog archive, #macworld, #apple, #steve jobs, #keynote.
© 2007 - 2023 Jan Kraus - Site built with GatsbyJS