Keynote, Macworld 2008

January 15, 2008blog archive2 min read

Dopiero co zakończyło się keynote Steeva Jobsa na tegorocznym Macworld. Było wiele przewidywań na temat tego co nowego przedstawi Apple w tym roku. Tablet notebook, iPhone SDK, druga generacja iPhone, filmy w iTunes… Zobaczmy co w tym roku.

Na Macworld Steeve pokazał 4 rzeczy:

  1. zewnętrza stacja, 500GB lub 1TB przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych systemu za pomocą aplikacji Time Machine z MacOS X Leopard. Nazywa się Time Capsule i będzie kosztowa odpowiednio 299$ i 499$.
  2. nowe aplikacje w iPhone (mapy, webclips, homescreens, wysyłanie wiadomości jednocześnie do wielu odbiorców i teksty piosenek), także nowe aplikacje dla iPod Touch.
  3. filmy w iTunes - teraz możesz wypożyczać filmy w iTunes, także w jakości HD, możesz przesyłać je między AppleTv, iPhone, iPodem. Wszyscy najwięksi wydawcy są razem z Apple. Mirimax, Fox, WB, Disney, Paramount, Sony i inni. Filmy za 2,99$, 3.99$ i 4.99$ - w ofercie iTunes ponad 1000 filmów. Update do AppleTv to darmowy upgrade software.
  4. nowy ultraprzenośny MacBook Air - najcieńszy MacBook na świecie - 13,3’ cala, wyświetlacz LED, 5 godzin baterii, 1,3kg, 2GB ram … nie posiada napędu DVD ale za pomocą oprogramowania i WiFi możesz korzystać z napędów Twojego Maka albo PC. Ceny zaczynają się od 1799$

Jeśli ktoś z was chce obejrzeć keynote, Techcrunch ma na swoich stronach prezentację.

You may also like the following content