Blog zyskuje nowy wygląd

February 24, 2008blog archive1 min read

Wreszcie po kilku miesiącach od uruchomienia mojego bloga, udało mi się znaleźć trochę czasu żeby zaprojektować własny design dla szablonów. Efektem ciężkiej pracy podczas tego weekendu jest nowy skin pod nazwą “div.blog”.

Najwięcej czasu zabrało mi wymyślenie samego konceptu i układu dla nagłówka. Chciałem w nim zawrzeć logo parafrazujące składnię CSS (bo składanie cssów to moja codzienna praca), niewielką nawigację i krótki tekst o mnie. Później dodałem jeszcze fotkę i wyszło całkiem ciekawie. Później standardowo treść podzielona na dwie kolumny - główną i sidebar ze spisem kategorii, archiwum i moimi zdjęciami z Flickr.

Na dole stopka - właściwie to nawet jest to coś więcej niż zwykły footer. W dolnej części strony zawarłem linki do kilku ostatnich artykułów, komentarzy i polecanych stron. Nad zawartością tej sekcji muszę jeszcze trochę pomyśleć i graficznie dopracować (i to dosyć mocno dopracować).

Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z tego designu. Oczywiście niektóre elementy wymagają jeszcze dopieszczenia tak, żeby nabrały większej okłady, CSS potrzebuje kilkunastu hacków dla znIEnawidzonego IE6, a do WordPress’a muszę doinstalować jeszcze kilka pluginów. Mimo wszystko, generalnie to co teraz widzicie ma spore szanse zostać na jakiś czas w tym miejscu.

You may also like the following content