Jan Kraus
16 May 2008blog archive1 min read

iPhone w Polsce, w sieci Orange

Warning: Blog Archive Content!
This entry is from very early days of my blogging adventure. It's a bit shallow, a little _cringeworthy_ and very outdated content.
I've decided to keep it here for sake of completeness, but please take it with a grain of salt!

Tak! Na taką informacje czekałem z niecierpliwością i wreszcie jest!

Orange today announced a new agreement with Apple to bring the iPhone to Orange customers in Austria, Belgium, the Dominican Republic, Egypt, Jordan, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Switzerland and Orange’s African markets later this year.

Tak donosi notka prasowa Orange. iPhone to telefon na który długo długo nie mogłem się doczekać. I zapewne przyjdzie jeszcze poczekać kilka miesięcy zanim pojawi się w ofercie tego pomarańczowego operatora. Ale ważny jest sam fakt, że się pojawi. I mam też nadzieję, że Orange zaproponuje jakiś ciekawy (i przemyślany) abonament - najlepiej z nieograniczonym data planem, i to najlepiej w 3G. Bo przecież iPhone bez dostępu do internetu będzie poważnie ograniczony.

Bardzo mnie ucieszył ten nius. Przy okazji zauważyłem, że nie tylko ja na to czekałem. Dzisiaj o tym wydarzeniu napisali też: Netto, Antyweb, Yashkee, Webstop i zapewne wielu innych. Chłopaki zastanawiają się też, czy wraz z premierą iPhona pojawi się w Polsce sklep iTunes. Ja obstawiam że tak. Nie tylko dlatego, że pisałem już o tym w przewidywaniach na 2008 rok. Istnieją ku temu też inne przesłanki: polska strona Apple przeszła jakiś czas temu redesign i jest już częścią oficjalnej, międzynarodowej witryny. Poza tym sam iPhone jest dość mocno powiązany z iTunes. Aktywacje, pobieranie oprogramowania, zakup dzwonków i aplikacji…

Nie wydaje mi się, żeby Apple odcięło iPhona od swojego sklepu i sieci dystrybucji. To dla mnie trochę wbrew logice. Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej. Najpewniej szczegółowych odpowiedzi udzieli na swoim keynote Steva Jobsa (CEO firmy Apple) podczas Apple Worldwide Developer Conference WWDC08, w San Francisco, 9 - 13 czerwca, 2008.

PS. Będzie problem z odmianą: iPhone, iPhona? iPhone’a :)

Entry published on 16 May 2008 under #blog archive, #iphone, #orange.
© 2007 - 2023 Jan Kraus - Site built with GatsbyJS