Jan Kraus
22 February 2008blog archive1 min read

Firefox ściągnięty 500 milionów razy

Warning: Blog Archive Content!
This entry is from very early days of my blogging adventure. It's a bit shallow, a little _cringeworthy_ and very outdated content.
I've decided to keep it here for sake of completeness, but please take it with a grain of salt!

21 stycznia, fundacja Mozilla ogłosiła, że ilość pobrań przeglądarki Firefox przekroczyła 500 milionów. Dokładnie tak: 500 000 000! To naprawdę imponująca liczba. Oczywiście nie jest to równe liczbie użytkowników.

Ja sam pobierałem Firefoxa kilkadziesiąt razy - w domu, na uczelni albo u znajomych. Najważniejszy jest jednak fakt, że ta opensource’owa przeglądarka stała się alternatywą dla pozostającego w tyle, dziurawego, ciągle-nie-do-końca-zgodnego-ze-standardami Internet Explorera. I to alternatywą bardzo poważną.

Dla nieuświadomionych (jeśli są jeszcze tacy):

Firefox to przeglądarka internetowa o otwartym kodzie źródłowym, darmowa i publicznie dostępna. Jest bezpieczniejsza i dużo bardziej zgodna ze standardami niż Internet Explorer. Dzięki systemowi rozszerzeń możesz dostosować Firefoksa do własnych preferencji… Od czytników RSS, menadżerów zakładek przez dodatki przydatne do tworzenia stron takie jak Firebug czy Webdeveloper Toolbar aż po wbudowany odtwarzacz muzyki - to wszystko i tysiące innych dodatków możesz zainstalować w Firefoksie.

Jeśli jeszcze nie używasz Firefoxa - odkryj sieć na nowo.

Entry published on 22 February 2008 under #blog archive, #firefox, #mozilla.
© 2007 - 2023 Jan Kraus - Site built with GatsbyJS