Hello World!

November 12, 2007blog archive2 min read

To mój pierwszy post na nowo założonym blogu. Powinienem był go zacząć już dużo wcześniej, ale zawsze brakowało mi na to czasu… Aż do dzisiaj. Zamierzam wziąć się do pracy i pisać w miarę często. Oczywiście na tyle, na ile pozwalały będą mi praca i studia. Na razie czuję się bardziej czytelnikiem niż bloggerem, ale mam nadzieję, że niedługo te przyzwyczajenia ulegną zmianię.

Więc, o czym będzie ten blog?

Jak widać po nagłówku, najczęściej pojawiać się tu będą artykuły dotyczące szeroko pojmowanych nowych technologi - a w szczególności Internetu. Nie będę ukrywał, że w tym kierunku głównie zmierzają moje zainteresowania. Jest więc tu miejsce dla takich tematów jak aplikacje web2.0, sieci społecznościowe, Google, Facebook, Yahoo, Microsoft, blogi, startupy, mashupy, a także Apple, Iphone, BitTorrent, i tak dalej… Oczywiście, nie tylko za oceanem coś się dzieje.

Dlatego chciałbym przyjrzeć się również temu co dzieje się u nas. Z uwagą będę starał się obserwować jak rozwija się polska branża internetowa. Od czasu do czasu znajdzie się tu także trochę artykułów na tematy bardziej przyziemne, związane z tworzeniem stron WWW, ponieważ tym zajmuję się na co dzień. Tak więc, jeżeli znajdę trochę więcej czasu, postaram się pisać trochę na temat języka XHTML, CSS albo Javascript. No i oczywiście napiszę pewnie jeszcze o dziesiątkach innych rzeczy, które w tym momencie nie mogą mi przyjść do głowy.

Mam nadzieję, że już niedługo będziecie mieli okazję się przekonać. Sam blog działa oczywiście w oparciu o wspaniały, opensource’owy WordPress, a swój trochę bardziej estetyczny wygląd zawdzięcza stylowi Smashing Theme, stworzonemu przez Design Disease. Wierzę, że niedługo uda mi się przygotować własne szablony. No ale to wymaga jednak trochę czasu więc cierpliwości.

Trochę na mój temat

Nazywam się Jan Kraus, od prawie trzech-czterech lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych. O moich zainteresowaniach pisałem już powyżej, ale dorzucić mogę jeszcze fotografię, muzykę, taniec… :) taniec nie. Od czasu do czasu (ale ostatnio rzadko można mnie spotkać w Orgrimmarze, na serwerze Sporeggar. Bardzo często zaglądam na Digga. To dla mnie podstawowy dostarczyciel informacji i lektury do czytania. No i oczywiście blogi: Techcrunch Michaela Arringtona, Antyweb Grzegorza Marczaka, Netto Marcina Jagodzińskiego i jeszcze parę innych, które pewnie prędzej czy później znajdą się w sidebarze. Zapraszam do lektury, komentarzy i dzielenia się swoimi opiniami.

You may also like the following content