Jan Kraus
blog archive2 min read

Apple iPhone jednak nie tak szybko…

Warning: Blog Archive Content!
This entry is from very early days of my blogging adventure. It's a bit shallow, a little _cringeworthy_ and very outdated content.
I've decided to keep it here for sake of completeness, but please take it with a grain of salt!

Niecałe dwa tygodnie temu podekscytowany pisałem, że już niedługo możemy doczekać się oficjalnej edycji iPhone w Polsce. Wszysko wyglądałoby fajnie i kolorowo: już za 10 dni Apple WWDC’08 na której prawdopodobnie doczekamy się tego telefonu w wersji 2.0, czytam sobie niusy o transporcie 188 tajemniczych kontenerów dla tej firmy itd, itp…

Z czystej ciekawości, postanowiłem jednak napisać maila do BOKu Orange, z pytaniem o dostępność iPhona w najbliższym czasie. Bo wszak premiera powinna być na już w czerwcu. Nietety, nie tak szybko.

Oto odpowiedź którą uzyskałem (mam nadzieję, że wolno mi ją zacytować :) (?))

Uprzejmie informuję, że Apple iPhone będzie dostępny w sieci Orange dopiero pod koniec bieżącego roku. Orange będzie również jedynym operatorem oferującym ten model telefonu w Polsce. Wersja iPhone’a, którą oferował będzie Orange opierać sie będzie na nowej wersji oprogramowania dzięki której (dop.) telefon stanie się jeszcze bardziej multimedialny oraz funkcjonalny - stąd też późniejszy termin premiery rynkowej aparatu.

Tak więc przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Koniec bieżącego roku? Październik, listopad czy grudzień? Ciekawe jaka będzie cena na eBayu i warto będzie sprowadzić go sobie wcześniej, czy też lepiej poczekać do oficjalnej premiery w kraju. Jakie specjalne bajery szykuje Orange? Większy zasięg 3G? Wsparcie GPS? BTW, może wreszcie Apple zmobilizuje się trochę i otworzy przy okazji sklep iTunes na Polskę?

Entry published on 29 May 2008 under #blog archive, #apple.
© 2007 - 2023 Jan Kraus - Site built with GatsbyJS