Apple iPhone jednak nie tak szybko…

May 29, 2008blog archive2 min read

Niecałe dwa tygodnie temu podekscytowany pisałem, że już niedługo możemy doczekać się oficjalnej edycji iPhone w Polsce. Wszysko wyglądałoby fajnie i kolorowo: już za 10 dni Apple WWDC’08 na której prawdopodobnie doczekamy się tego telefonu w wersji 2.0, czytam sobie niusy o transporcie 188 tajemniczych kontenerów dla tej firmy itd, itp…

Z czystej ciekawości, postanowiłem jednak napisać maila do BOKu Orange, z pytaniem o dostępność iPhona w najbliższym czasie. Bo wszak premiera powinna być na już w czerwcu. Nietety, nie tak szybko.

Oto odpowiedź którą uzyskałem (mam nadzieję, że wolno mi ją zacytować :) (?))

Uprzejmie informuję, że Apple iPhone będzie dostępny w sieci Orange dopiero pod koniec bieżącego roku. Orange będzie również jedynym operatorem oferującym ten model telefonu w Polsce. Wersja iPhone’a, którą oferował będzie Orange opierać sie będzie na nowej wersji oprogramowania dzięki której (dop.) telefon stanie się jeszcze bardziej multimedialny oraz funkcjonalny - stąd też późniejszy termin premiery rynkowej aparatu.

Tak więc przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Koniec bieżącego roku? Październik, listopad czy grudzień? Ciekawe jaka będzie cena na eBayu i warto będzie sprowadzić go sobie wcześniej, czy też lepiej poczekać do oficjalnej premiery w kraju. Jakie specjalne bajery szykuje Orange? Większy zasięg 3G? Wsparcie GPS? BTW, może wreszcie Apple zmobilizuje się trochę i otworzy przy okazji sklep iTunes na Polskę?

You may also like the following content