Biegowe plany na 2015

March 11, 2015personal journal2 min read

Na przestrzeni lutego zacząłem powoli wracać do biegania. Na razie było to dosyć nieregularnie i chyba całkiem bez celu. Nastał marzec, zima na razie odeszła a ja biegam trochę częściej. Na horyzoncie pojawiły się dwa ciekawe biegi: Mammut – Sky Marathon 1xBabia oraz 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc.

Bieg na Babiej odbędzie się w czerwcu a 3 tygodnie później Śnieżka. Wypada więc się do tego dobrze przygotować.

Przygotowania

Uwzględniając poprzedni aktualny tydzień, wychodzi odpowiednio 15 i 18 tygodni. Mam na uwadze fakt, że przygotowania w zeszłym roku nie poszły najlepiej. Dlatego spróbuję tym razem podejść do tego trochę lepiej.

Swój plan wywiodłem od propozycji Hala Higdona – Marathon Intermediate 2. Moje lekkie modyfikacje to rezygnacja z biegów “tempo” oraz zamienienie dystansów soboty z niedzielą. Zaczynam od krótkich dystansów, ale za to będzie często, bo aż 5x w tygodniu. W weekendy oczywiście długie wybieganie. To będzie prawdziwe wyzwanie. Jak na razie najbliższe 18km to dla mnie duża niewiadoma.

Wycieczki biegowe

Żeby nie było nudno, planuję też trochę pobiegać po górach. W maju wypada kolejna edycja Dusiołka Górskiego. Ostatnim razem było super, dlatego będę chciał się tam pojawić – tym razem w grupie KTRG!!!

Zajawka na Beskidy

Beskidy - Przewodnik

Dawniej, jeszcze w czasach liceum i studiów miałem możliwość trochę pochodzić po Beskidach. Były to jednak miejsca głównie w Beskidzie Makowskim (w moich rodzinnych stronach). Za to 2 lata temu wpadła mi w ręce seria przewodników po Beskidach.

I od jakiegoś czasu, ten pomysł zaczął snuć się po głowie. Gdyby tak przebiec każdą opisaną w przewodniku trasę? Gdyby odwiedzić wszystkie te miejsca dookoła, które właściwie zawsze były na wyciągnięcie ręki, ale jakoś nigdy nie było kiedy.

Realize deeply that the present moment is all you have. Make the NOW the primary focus of your life

Więc kiedy, jeśli nie teraz?

You may also like the following content